Pomagamy startującym przedsiębiorcom w znalezieniu lub dopracowaniu pomysłu na biznes w oparciu o realne potrzeby ich przyszłych klientów. Uczymy jak przeprowadzać testy rynkowe, aby mogli szybko i tanio sprawdzić, czy ich pomysł jest opłacalny. Pracujemy metodą Design Thinking wykorzystując sprawdzone techniki i narzędzia oraz konkretny plan działania. Dzielimy się doświadczeniem wyniesionym po 10 letniej pracy w Google.

AGATA SZYDŁOWSKA
AGATA SZYDŁOWSKA
Przedsiębiorca, Trener, Mentor procesu Design Thinking, Facilitator w Projektantach Innowacji Google&PFR oraz Manager globalnego zespołu User Experience z ponad 10-letnim doświadczeniem pracy w firmie w Google.
KATARZYNA KRUPA
KATARZYNA KRUPA
Przedsiębiorca, Trener, Mentor procesu Design Thinking, Facilitator w Projektantach Innowacji Google&PFR, Program Manager ds rozwoju pracowników realizujący globalne projekty szkoleniowe z ponad 10-letnim doświadczeniem pracy w firmie Google.

Kiedy 5 lat temu podjęłyśmy decyzję, aby odejść z pracy w Google, bardzo chciałyśmy znaleźć taki pomysł na własną firmę, który będzie opierał się na naszych mocnych stronach i talentach a także rozwiązywał prawdziwe problemy naszych klientów. Potrzebowałyśmy również pewności, że nasz pomysł na biznes będzie opłacalny, zanim formalnie założymy działalność. 

Dużą pomocą i inspiracją była dla nas metoda Design Thinking, którą poznałyśmy i stosowałyśmy przez prawie 10 lat naszej pracy w Google. Korzystając z narzędzi Design Thinking zbadałyśmy potrzeby naszych pierwszych klientów – rodziców zatrudnionych w dużych korporacjach – i stworzyłyśmy nasz autorski program wsparcia dla pracowników międzynarodowych firm wracających do pracy po urlopach na dziecko. 

Ostateczny kształt tego programu nie powstał jednak od razu. Wykorzystując podejście “Built the right it” Alberta Savoi dostosowywałyśmy naszą ofertę na drodze eksperymentów rynkowych, szukając najbardziej wartościowej formuły dla naszych klientów. I tak zdobyłyśmy pierwszy kontrakt z międzynarodową firmą Expedia.com, który trwał 4 lata i obejmował cykliczne prowadzenie warsztatów online dla ich pracowników rozproszonych w biurach po całym świecie. W obliczu pandemii i konieczności redukcji wydatków na programy szkoleniowe w wielu firmach, postanowiłyśmy udostępnić część naszej wiedzy i doświadczenia bezpłatnie dla wszystkich rodziców, którzy potrzebują wsparcia po powrocie do pracy: www.iliketobeback.com.

Od 2 lat jesteśmy zaangażowane w inicjatywę Projektanci Innowacji organizowaną przez Google i PFR, gdzie razem z innymi członkami tego zespołu jesteśmy zaangażowane w tworzenie treści warsztatów oraz ich prowadzenie, wspierając aspirujących przedsiębiorców w tworzeniu nowych innowacyjnych startupów. Podczas trwania inicjatywy Projektanci Innowacji do tej pory przeszkolonych zostało ponad 7000 osób, z których ponad 400 osób założyło swoją firmę po warsztatach. Poznaj historię niektórych uczestników tutaj.

Aby uzupełnić program Projektantów Innowacji i w pełni wspierać startujących przedsiębiorców stworzyłyśmy tą właśnie ofertę, która poza wiedzą warsztatową oferuje pracę pod okiem mentorek w małej grupie startujących przedsiębiorców, zapewniając potrzebną mobilizację do podjęcia konkretnych działań takich jak: wypracowanie pomysłu biznesowego, zbadanie potrzeb odbiorców, przeprowadzenie testów i zebranie odpowiedzi z rynku.

ODSTĘP

ODSTĘP

ODSTĘP

  • test

ODSTĘP

I had a chance to partner with Katarzyna and Agata from ILikeMyMondays on the launch of a highly tailored „Happy to be back” program in Expedia Group. Kasia & Agata helped us to understand the needs and pains of our employees returning to work after extended leaves and created a training and mentoring program which was launched globally as a permanent support for our employees. Kasia & Agata are great trainers, coaches and mentors. 

Weronika Niemczyk , HR Director, Expedia Group
Agata i Kasia, to doskonale zgrany duet uzupełniających się, doświadczonych i odważnych twórczyń programów edukacyjnych. Są inspiracją do działania i samodoskonalenia, o czym przekonałam się podczas wspólnej pracy przy programie Projektanci Innowacji PFR, w który dziewczyny miały ogromny wkład merytoryczny.
Kasia i Agata stawiają sobie zawsze wysoko poprzeczkę, są kreatywne, dociekliwe i nastawione na stałą ewaluację swojej pracy. Dzięki temu, tworzone przez nie treści warsztatowe są najwyższej jakości, a uczestnicy warsztatów zyskują doskonałe przewodniczki i mentorki. 
Iza Klat, Liderka grupy trenerskiej i merytoryki w Projektanci Innowacji PFR Grow with Google

Bardzo dziękuję dziewczynom z ILikeMyMondays, które przyczyniły się do mojego rozwoju osobistego i zmiany zawodu.

Wzięłam udział w warsztatach kiedy stałam na rozdrożu. Dzięki warsztatom odeszłam z etatu i ruszyłam z firmą. Oprócz fachowej wiedzy otrzymałam zastrzyk energii, wiatr w żagle, wiarę w siebie. Dziękuję za sprowadzenie mnie na nową, fascynującą drogę życia. 

Agnieszka Dębczyńska, www.agnieszkadebczynska.pl